Dlaczego modlitwa różańcowa jest aż tak potężna?

różaniec na ręke w kolorze czarny,

różaniec na rękę – kolo czarny

Wśród wielu dokumentów kościoła katolickiego jasno wskazuje się, że modlitwa różańcowa jest chyba najpotężniejszą modlitwą. Władze kościelne ale też i znana nam historia jasno wskazują, że modlitwa ta może zmienić historię świata a także… serce człowieka. Dlaczego to właśnie różaniec jest taki potężny? Dlaczego trzymając różaniec na rękę i modląc się na nim, jesteśmy w stanie wyprosić tak dużo łask?

Silniejsza niż… egzorcyzm

Różaniec jest modlitwą silniejszą niż egzorcyzm. Brzmi dziwnie? Może i tak… Niemniej, w skład modlitwy różańcowej wchodzą dwie bardzo ważne modlitwy, kierowane w głównej mierze do Boga Ojca. Pierwszą z nich jest Wierzę w Boga Ojca, czyli popularne Credo. Drugą jest kilkakrotnie powtarzana modlitwa Ojcze Nasz. Każda z nich jest silniejsza od modlitwy egzorcyzmu, gdyż w niej uwielbia się Boga Ojca, co samo z siebie oczyszcza duszę i uwalnia.

Nawiasem mówiąc modlitwa różańcowa jest jedną z najskuteczniejszych, jeśli weźmiemy pod uwagę walkę duchową. Jeśli wierzyć wszelkim objawieniom (głównie maryjnym), jest to najpotężniejsza modlitwa przeciwko Szatanowi.

Tajemnice, czyli sedno modlitwy różańcowej

Istotą modlitwy różańcowej są jej tajemnice, których jest aż 20. Zostały one pogrupowane w cztery podstawowe części – bolesną, radosną, światła i chwalebną. Każda z tajemnic to rozważanie zupełnie innego wydarzenia z życia Jezusa bądź Maryi. Ciekawostką jest fakt, że nie trzeba koncentrować się wyłącznie na tych tajemnicach. Z powodzeniem można też modlić się na swoich własnych. Osoba która już jakiś czas modliła się na różańcu i choć w części zna Nowy Testament, potrafi sama wyszukać odpowiednie tajemnice i modlić się w oparciu o nie.

Warto również dodać, że istotą odmawiania różańca wcale nie są „zdrowaśki”. Prowadzi to do zresztą dość niebezpiecznego zjawiska „odklepywania” różańca. Istotą różańca jest rozważanie poszczególnych tajemnic. Rozważanie to nie polega wyłącznie na przypomnieniu sobie konkretnej scenki z Pisma Świętego Nowego Testamentu, ale na dokładnym rozważeniu jej. W ten sposób osoba modląca się może odnieść poszczególne wydarzenia do własnego życia i odnaleźć pociechę w trudnej sytuacji.

Modlitwa różańcowa jest dla większości osób nudna i nieciekawa. Jednak po głębszym wejściu w nią, znaczna większość modlących się zauważa duże zmiany w obrębie swojego życia. Kup więc różaniec na rękę w MeritoHurt i módl się!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dewocjonalia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *